Instrukcja obsługi EDUcamer dla systemu Windows 10

instrukcja uЕјycia

1. Rozpakuj urządzenie. EDUcamer składa się z dwóch elementów: podstawy z kablem USB zakończonym męskim gniazdem, sztywnego elastycznego przewodu zakończonego z jednej strony kamerą a z drugiej męskim gniazdem USB.

instrukcja uЕјycia

2. Wsuń męskie gniazdo USB w żeńskie gniazdo znajdujące się w podstawie (patrz Rys.). Uwaga. Trzeba to zrobić z dużą siłą aż do poczucia wyraźnego oporu.

3. Kabel USB z podstawy podłącz do gniazda w komputerze. W systemie Windows powinieneś usłyszeć dźwięk sygnalizujący podłączenie nowego urządzenia.

instrukcja uЕјycia

4. Uruchom aplikację Aparat.

5. W programie Aparat zmień domyślną kamerę na urządzenie EDUcamer: kliknij ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu okna programu.

instrukcja uЕјycia

6. Skalibruj urządzenie EDUcamer. W tym celu:

  • Jeżeli jesteś praworęczny umieść urządzenie po lewej stronie kartki, dosuwając lewy górny narożniku do górnej części podstawy: tej, od której wychodzi kabel USB (patrz Rys.);
  • Manipuluj kamerą i wyginaj elastyczny przewód, obracając, przekręcając kamerą, aż doprowadzisz do momentu, kiedy widok w aplikacji Aparat będzie obejmować fragment podstawy i górną krawędź kartki;
  • Obracając pokrętłem obiektywu kamery ustaw ostrość obrazu.
7. Uruchom ulubiony program do pracy zdalnej (np. Teams, Zoom, Google Meet itp.) i udostępnij Pulpit, na którym będzie widoczne okno aplikacji Aparat.

Copyright 2023 by CleanBOX. Site by RATstudios